Ohita navigaatio

Jäsentilaisuudet ja urheilukampanja

Jäsentilaisuudet

SKOn jäsenyhdistykset (myös A-malliset työnantajakohtaiset paikallisyhdistykset) voivat järjestää jäsenilleen tilaisuuksia, joiden kustannuksista SKO maksaa tositteita vastaan korkeintaan 25€/osallistuva jäsen/tilaisuus. Tilaisuudessa tulee olla edunvalvontaosio ja vähintään yhden muun SKOn jäsenyhdistyksen jäseniä on kutsuttava mukaan. Edunvalvontaosiota varten tilaisuuteen voidaan kutsua SKOn puheenjohtajistoa ja hallituksen jäseniä. Tilaisuudesta toivotaan ilmoitettavan toimistolle etukäteen, jolloin tilaisuuden tiedot voidaan julkaista SKOn verkkosivujen tapahtumakalenterissa.

Avustusta haettaessa tulee ilmoittaa:

  • järjestävän yhdistyksen nimi
  • yhdistyksen pankkitilin numero
  • yhteyshenkilön nimi yhteystietoineen
  • tilaisuuden aika ja paikka
  • tilaisuuden ohjelma
  • osallistujaluettelo osallistujien allekirjoituksin
  • tositteet kustannuksista
  • kuva jaettavaksi someen

Urheilukampanja

SKO sponssaa jäsenistön urheilua. Jos SKOn jäsenet osallistuvat porukalla johonkin SKOn ulkopuoliseen urheilutapahtumaan SKOn näkyvyyttä lisäten, esim. maratonille, voidaan tähän hakea tukea enintään 25 euroa/osallistunut jäsen. Ehtona sponssaukselle on, että tapahtumasta kirjoitetaan lyhyt teksti ja se lähetetään kuvan kera toimistolle, jotta siitä voidaan tehdä postaus SKOn some-kanavilla. Maksun saa laskuttaa SKOlta kuitteja ja osallistujatietoja vastaan. Lisätietoja saa SKOn toimistosta.

Tapahtumat

Yhdistyksemme

SKOn tarkoituksena on valvoa jäsenistön ammatillisia etuja ja tukea jäsenten yleistä hyvinvointia.